Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 30.08.2015 22:21:16 

AC Práce

 
 

V této rubrice si můžete přečíst podrobnější informace o každém hráči týmu. Budou to vesměs informace sportovní, ale může se zde mihnout i nějaká ta Perlička. Redakce si vyhrazuje právo, že dle možností a aktuální formě zde může docházet k jistým úpravám.

Král Richard (Ježek):

Managerovi, hlavnímu tvůrci a nejznámější tváři týmu Práce AC neřekne nikdo jinak než Ježek. Klub Práce začal skládat, jak on sám s oblibou říká, od píky (no, to urkytě). Povedlo se mu ovšem během pár měsíců složit konkurence schopné družstvo a přesvědčil všechny tak o svých manažerských schopnostech. Na hřišti je to typ hráče, jemuž záleží především na tom, aby tým šlapal jako kolektiv a byl úspěšný. Stará se také o sepsání zápisů na jednotlivá utkání. Je třeba říct, že bez Ježka by tým Práce nemohl nikdy dosáhnout výraznějších úspěchů. Málokdo také ví, že Ježek je nejúspěšnější hráč, co se týče bodového průměru v celé historii kopané. Ve své kratké fotbalové kariéře (půl roku za ABC Braník) si totiž stihl připsat za 10 minut přípravného zápasu asistenci na gol a tudíž si od té doby drží průměr 9 bodů na zápas. Neumím si představit, že tuto bilanci někdo někdy překoná. Je znám také jako velký znalec kvalitního českého vína.

Baran Marek (Bary):

Bary přišel do našeho mužstva jako posila před jarní sezonou 2011 s úkolem plnit si povinnosti 2. brankáře. Je to povoláním házenkář, ale kvůli vleklým a chronickým problémům s koleny musel svou slibně se rozvíjející karieru ukončit již v raném věku. Mezi jeho charakteristiké znaky patří velká upovídanost doprovázena zváštními slovními hříčkami typu : CO? JO!. Velkou výhodou je, že Bary je bezproblémový typ člověka, jenž zapadne do jakékoliv party a i u nás se rychle adaptoval. Během chvíle se dostal i do pozice skauta společně s Markem Jeřichou.

Beneš Martin (Benino):

Známý provokatér a hráč TJ Točná je patrně nejméně oblíbeným hráčem soupeřů v celé Hanspaulské lize. Protihráče rozčiluje svými slovními ataky a pusu prakticky nezastaví. Když na to přijde, je schopen ukázat po vstřelené brance i své pozadí, za což si kolikrát vysloužil nenávistné reakce soupeře. Ovšem patrně každý tým by podobného fotbalistu v týmu chtěl mít, protože dává fotbalu tzv. "vyšší rozměr" a spoluhráče jeho chování dokáže nakopnout, pokud se právě nedaří. Nevýhodou je, že se mu příliš nechce bránit a proto se do hry nedostává při nerozhodných stavech. V poslední době to ovšem vypadá, že se "Benino" přece jen rozhodl více obraně vypomáhat a tak věřme, že mu to vydrží i nadále.

Béňa Petr (Pítr):

Drobný hráč, jenž se baví při práci s balonem. V týmu se od něj asi nejvíce očekává taková ta tvůrčí práce, ale pozici playmakera zatím nenaplňuje. Zato celkem mile překvapil na pozici útočníka, kde se dokáže dostat do zakončení. Za mlada kopal v týmu ABC Braník, ale postupem času začal koukat výše a proto je nyní v Práci. Pítra si široká veřejnost vybaví hlavně jako člověka, jenž je odkázán na svůj automobil, bez kterého by se patrně nedostal ani na toaletu. Mezi jeho slabosti patří ochutnávky vybraných českých piv typu Grešlák či Baronka. Drží rekord v počtu odehraných zápasů, protože zatím ani jednou neabsentoval.

Brodníček Lukáš (Broďa):

Známý Čafácky patriot Lukáš Brodníček by jedním z prvních, kteří byli osloveni s nabídkou hrát Hanspaulku za AC Práce. Vedení týmu jej označilo za jednu z hlavních opor týmu a oblíbený Broďa svou roli zatím plní. Je to především defenzivní hráč, ovšem díky jeho přesné a razantní střelbě patří i mezi nejlepší střelce týmu. Je to ovšem také hráč, jenž má občas své nálady a přemáhá se k tomu, aby vůbec na utkání dorazil. Je to vlastnost, které se snad v brzké době zbaví a bude na něj spolehnutí. Poslední dobou navíc zažívá dilema, poněvadž se stal prefosionálním účetním a svůj čas tak dělí právě mezi tuto činnost a fotbal.

Čáslavský Lukáš (Zajíc) - neaktivní

Před sezonou patrně největší neznámá celé organizace AC Práce. Nevědělo se, jak to bude s jeho docházkou, protože Zajíc není zrovna typ člověka, na kterého by bylo velké spolehnutí a jenž by byl snadno k zastižení. Ovšem on mile překvapil a jeho docházka je zatím velice dobrá. Jeho výhodou je, že je univerzál a proto je schopen nastoupit na každém postu ve hře. Očekávají se od něj ale především branky. Byl zvolen i kapitánem týmu a to už něco znamená. Tým mu na hřišti věří. Horší je to s jeho fyzickou připraveností, protože není žádným tajemstvím, že patří mezi vášnivé kuřáky. Tento zlozvyk jej ale patrně neodnaučí ani vysoké pokuty, které od vedení týmu dostává. Ve velkém fotbale působil několik let a to v týmu Slavoj Podolí Praha. V současné době jej trápí absence obutí a proto nenastupuje ani do zápasů. Kapitánem po dobu jeho nepřítomnosti je Dominik Kadlec. Tato situace už ovšem trvá takovou dobu, že drtivá většina hráčů již zapomněla, jak vlastně Zajíc vypadá.

Herold Roman (Job) - neaktivní

Roman je nejstarším hráčem týmu a proto se od něj očekává především nadhled a zkušenost. V raném mládí nastupoval nějakou chvíli za tým ABC Braník. Jeho výhodou je relativní spolehlivost, protože pokud mu nebrání v docházce na zápas pracovní vytížení, tak je vždy připraven nastoupit. Jak už bývá u hráčů v jeho věku zvykem, tak rozjezd sezony mívá pomalejší, ovšem postupně se jeho výkony zlepšují. I když nepatří mezi hlavní tahouny, tak v týmu má své místo, protože, jak on sám říká : "Potřebujete nějakýho ocasa jako jsem já." A to je pravda, to můžem říct. I on již delší dobu absentuje a tak je u něj situace podobná, jako u Lukáše Čáslavského.

Janda Bohuslav (Bobík):

Bobík patří mezi největší nováčky v našem týmu. Přišel do klubu na začátku 3 sezony v historii klubu jako prvotřídní, hotový brankář. A skutečně. První branku inkasoval až ve 3 zápase. Práce v něm už snad skutečně našla jistou brankářskou jedničku, protože předvádí prozatím skvělé výkony. Výhodou je i to, že umí na hráče mluvit a organizovat si tím obranu před ním. S aklimatizací v týmu neměl vůbec žádný problém a i spoluhráči si na něj brzy zvykli jako na novou oporu v bráně.

Juska Michal (Cruz) - neaktivní

Další z řady branických odchovanců je nejvíce defenzivně založeným hráčem týmu. V obraně je na něj povětšinou spolehnutí a proto má v týmu neotřesitelnou pozici, protože takových hráčů jako on příliš není. Bohužel musí často kvůli pracovním povinnostem absentovat. Michal má v klubu zvláštní postavení z důvodu paláce, ve kterém bydlí a kde náš tým může najít vše potřebné od parketové haly až po rehabilitační linku. Bohužel další z hráčů, který již pravděpodobně zapomněl, že hraje za tým AC Práce.

Jeřicha Marek (Jeřichs):

Černošický rodák je patrně nejoblíbenějším hráčem mezi fanynkami AC Práce. Jeho dlouhé lokny za ním při utkáních vlají jak bojovkové fáborky na stromech a dámskou část publika tím dostává do extází. K jeho dalším přednostem patří sklepávání balonů a tvrdá střela. Počítá se s ním především jako se střelcem, ale zatím nejvíce nastupuje v záložní řadě. V našem klubu mu patří i pozice skauta vyhledávajicí nové nadějné posily.

Kadlec Dominik (Domino):

Rozhodně nejvíce náladový hráč týmu. Byl angažován jako ostřílený mazák v nejlepším věku. Jeden z nejlepších fotbalistů Hanspaulské ligy vůbec. On tuto roli ovšem začal naplňovat až od druhé sezony, kde to byl právě on, kdo tým svými výkony držel nad vodou. Je to blázen a rapl, což vede k tomu, že se kolikrát dostává do konfliktu se soupeřem, ale zároveň je to hráč, který na hřišti nechává vše a pokud se věnuje jen fotbalu, tak je schopný rozhodnout utkání prakticky sám. Paralélně nastupuje i v pražském Tempu Praha, kde patří, stejně jako u nás, mezi členy základní sestavy. Zároveň působí i v realizačním týmu Starších žáků jako hlavní trenér. V nýnější době kapitán týmu.

Tomáš Koubek (Koubič) - neaktivní

Nový brankář, jehož angažmá v týmu domluvil skaut Marek Jeřicha. Jeho výhodou je, že je to náš první brankář, který se nebojí na hráče před sebou mluvit a organizuje si tak hru před svou svatyní. Jeho výhodou je dobrý reflex a hra nohou, z čehož tým může těžit například při zakládání útoku.

Krajňák Tomáš (Kajny) - neaktivní

Jednička týmu a bývalý hráč Hostivaře, který zatím svou roli naplňuje dokonale. Patří mezi nejlepší brankáře Hanspaulky vůbec, alespoň co se brankového průměru týče. Ten zatím zní co zápas, to jen 1 inkasovaná branka. U Kajnyho se přitom dlouho nevědělo, zda-li bude schopen chytat na tak vysoké úrovni, jakou tato soutěž nabízí. On ovšem rychle zavřel všem pochybovačům ústa a nyní se na něj valí jedna chvála za druhou. Občas je sice schopen vyrobit nepochopitelnou minelu, ale jinak patří mezi velké opory a je velká škoda, že jeho absence se stávají stále více četnými a jeho dny v klubu se dost možná krátí...

Lukáš Laube (Laub):

Hráč, jehož docházka skutečně není příkladná, ale zároveň hráč, o jehož fotbalových kvalitách nemůže být pochyb. Je to povoláním obránce, přes kterého se kvůli jeho muskulatuře málokdo dostane. Jeho střelám se brankáři soupeře většinou vyhýbají. Jen škoda, že málokdy zamíří přesně mezi 3 tyče. V soukromém životě se živí jako veleúspěšný DJ a vyznavač tvrdé metalové muziky. Jeho discotéky bývají dlouho dopředu vyprodané a on na nich získává srdce spousty slečen. Před lety nastupoval i on za tým ABC Braník a v tomto klubu zanechal znatelnou fotbalovou stopu.

Matera Jan (Matér):

Filosof, badatel, spisovatel, vizionář, misionář, básník a spousta dalších přívlastků by se dala najít při charakteristice tohoto středopolaře. Svůj talent, který léta rozvíjel v ABC Braník, dokázal dokonale pohřbít kvůli denodenním vysedáváním po putikách. Nyní dostává druhou šanci v týmu Práce a on zatím ji využívá. Patří mezi opory a hráče, jež prakticky neabsentují. Jeho výhodou je fyzická připravenost. Občas ho ale brzdí jeho zbrklost. V očích fanoušků je zapsán jako hráč, jenž umí dokonale překvapit soupeře fintou, kterou nepochopí ani on sám.

Růt Jiří (Růták):

Kmenový hráč TJ Starého Smolivce se během krátké chvíle vypracoval mezi hlavní tahouny týmu. I on, podobně jako Lukáš Brodníček, ma spíše defenzivní úkoly, ale díky své síle se prostřílel až mezi nejlepší střelce mančaftu. Příliš toho nenamluví a má rád svůj vesnický klid. Jeho angažováním si vydobyl manager Král prakticky nesmrtelnost, protože podobný scouting se v Hanspaulce málokdy vidí. Růt platí, i vzhledem ke svému věku, mezi nejnadějnější fotbalisty soutěže a může se stát názorným příkladem toho, kterak chudý kluk z vesnice k bohatství a slávě přišel.

Strejček Karel (Prase):

Pracantský Pipo Inzaghi. Hráč, jenž se vyžívá v offsidových pozicích a čeká na svou šanci. Zároveň hráč, jenž už má své odkopané a proto dostává povětšinou šanci na závěrečné minutky. Vzhledem k jeho velkému respektu a životních zkušenostech je to neoficiální trenér týmu. Při zápasech diriguje hru z lavičky a jeho slovo má velkou váhu. Oblíbený a respektovaný Prasík je prostě tou pověstnou duší týmu. a to i přes to, že na 95% zápasu vůbec nechodí.

Šperl Jiří (Šperka):

I on patří mezi branické odchovance. V tomto klubu strávil nepřetržitě 12 let. Nyní vede ve trenérském triumvirátu jako 1. trenér Mladší dorost a jako asistent působí i v dorostu starším. Prakticky celou svou kariéru nastupoval v útoku, protože jediné, co mu kdy na fotbalovém place jakž takž šlo, bylo střílení golů. Kvůli této pověsti byl nakonec i vykoupen z týmu 4. ligy Delivery FC. Stala se ovšem naprosto neočekávaná věc a to ta, že se Šperka na sklonku kariéry předělal na hráče, jenž spíše myslí na obranu a do útoku nastupuje povětšinou jen na krátké intervaly. Ve hře je to hráč, jenž je asi nejvíce slyšet, protože se neustále snaží komunikovat se spoluhráči. Není žádným tajemstvím, že v týmu hraje pouze za cesťák na zápasy plus prémie, které tým dostává za výsledky.

TOPlist